Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas dalyvavo politinėse konsultacijose Bukarešte

Sukurta 2021.04.15 / Atnaujinta 2021.04.19 08:42
   Viceministras M. Adomėnas dalyvavo politinėse konsultacijose Bukarešte
   Viceministras M. Adomėnas dalyvavo politinėse konsultacijose Bukarešte

   Balandžio 15 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas lankėsi Bukarešte, kur dalyvavo dvišalėse konsultacijose su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriais Dan Neculăescu, atsakingu už strateginius klausimus, ir Cornel Feruță, atsakingu už globalius reikalus ir diplomatines strategijas.

   Viceministras dėkojo Rumunijai už demonstruojamą nuoseklią paramą ambicingai Rytų partnerystės politikai ir asocijuotųjų partnerių – Moldovos Respublikos, Sakartvelo ir Ukrainos – europinėms aspiracijoms. „Artimas mūsų šalių bendradarbiavimas ypač svarbus artėjant Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, kurį turėtų vainikuoti ambicinga Bendra deklaracija, nubrėžianti strateginę, ilgojo laikotarpio ES ir Rytų partnerių bendradarbiavimo perspektyvą“, teigė viceministras M. Adomėnas.

   Viceministras akcentavo Rumunijos pavyzdį ir lyderystę – už rastus būdus sudėtingomis COVID-19 pandemijos aplinkybėmis ir nuolat patiriant tiekimo sutrikimus pasidalinti vakcinomis su Moldovos žmonėmis. Rumunija pirmoji iš ES šalių Moldovos Respublikai suteikė Oxford – AstraZeneca vakcinos. Šiuo metu kaimyninei šaliai jau perduota virš 72 tūkst. vakcinos dozių, iš viso planuojama suteikti 200 tūkst.

   Naujienlaiškio prenumerata